Všetko o materských centrách

Celonárodná Kampaň

"Dovoĺte mi vstúpiť s dieťaťom"uvodnik SME ĽUDIA. BUĎME ĽUDSKÍ…

Milí priatelia,
sme radi, že vám môžeme predstaviť náš (a odteraz už i váš) nový priečinok na webke ÚMC.
Je o jednej krásnej, zmysluplnej a dlhodobej kampani, ktorej slová v názve „Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom…“ nemajú byť len prosbou a želaním, ale prirodzeným právom každého s nás…
Aby sme sa my, rodičia s malými deťmi cítili v našej spoločnosti akceptovaní a naša prítomnosť vítaná…

Prosím VSTÚPTE K NÁM a CÍŤTE sa PRÍJEMNE!!!

Pošlite nám Vaše tipy na Zariadenia priateľské k deťom a rodinám.

Partner projektu

Mediálny partner projektu


Príklad dobrej praxe z Mestskej časti Košice Staré Mesto
prevzaté z www.kosice-city.sk

Po osadení mobilného výťahu pri schodisku vo vestibule miestneho úradu bola v týchto dňoch vybudovaná aj nájazdová rampa do vchodových dverí budovy.
Mobilná plošina pri schodisku na vrátnici sa používa už od konca októbra. Nájazdová rampa sa začala stavať až po položení nového „koberca“ chodníka na Hviezdoslavovej ulici. Celková investícia do úplného bezbariérového prístupu z ulice až k hlavným oddeleniam vyšla mestskú časť na takmer 11 tisíc eur. pokračovanie….


Spoločnosť Famm, a.s. v Humennom, získala nálepku a Certifikát Zariadenie priateľské k deťom a rodinám.
Materské centrum Naše Slniečka Humenné

Materské centrum Naše Slniečka ocenilo 3. decembra 2008 v rámci dlhodobej kampane Únie Materských centier „ Dovoľte nám vstúpiť s dieťaťom“, spoločnosť Famm, a.s. Humenné, ako zariadenie priateľské k deťom a rodinám.

Tento prívlastok si spoločnosť zaslúžila ústretovosťou personálu voči rodinám s malými deťmi, bezbariérovým prístupom, možnosti nakupovania s kočíkom a otvorenému detskému kútiku v predajni nábytku.
pokračovanie….


Príjemný penzión, útulná reštaurácia a kvalitné jedlo
Dovolenkový čas sa spája s cestovaním, objavovaním nových krásnych miest a zážitkov. K spokojnosti prežitia tohto času však neprispieva len nádherná príroda, romantické zákutia a scenérie, slnečné počasie, ale i služby, ktoré máme možnosť využiť. Príjemný penzión, útulná reštaurácia a kvalitné jedlo, dobrodružné detské ihrisko, to všetko sú predpoklady pre prežitie dobrej rodinnej dovolenky. pokračovanie….
BIOFARMA – SALAŠ STUPAVA- Areál v Malých Karpatoch
Soňa Holíková, MC Ráčik Bratislava

SALAŠ STUPAVAAk máte chuť stráviť pekný deň neďaleko Bratislavy, určite sa príďte pozrieť na Boifarmu – Salaš v Stupave, ktorá sa nachádza v lese pod Malými Karpatami. Zavedie vás k nej nenápadná odbočka na ceste medzi Stupavou a Lozornom. V aute strávite iba 15 minút z centra mesta a zrazu sa ocitneme uprostred prírody. Uvítajú vás zvuky ovčích zvonov. Nielen ovce, ktoré sa nechajú hladkať, a kone, ktoré vás povozia, ale aj kozy, psy a mačky čakajú na vás a vaše deti. Pre ne je tu pripravené aj pieskovisko, preliezačky a trampolína, na ktorú sa však musí čakať :). pokračovanie….
Bazén priateľský k deťom
Katarína Krištofčíková – MC Stonožka Košice

plavanieVia Vitae – wellness a beauty oáza Thalasso v Košiciach je prvým zariadením v Košiciach, ktorému Materské centrum Stonožka v spolupráci s Úniou materských centier udelilo certifikát v rámci kampane Vstúpte s dieťaťom.
Majitelia Natália Berghauerová a Daniel Sajták vo svojom zariadení navrhnutom podľa zásad feng šuej vytvorili prostredie ideálne pre rodiny s detičkami už od narodenia. Bezbariérový prístup, priestor na odkladanie kočíkov, prebaľovacie pulty sú úplnou samozrejmosťou. pokračovanie….


Konečne „Vianoce“ aj v Snine.
Mgr.Adriana Pavlíková, MC Anjelik Snina

Chcela by som sa poďakovať v mene materského centra Anjelik v Snine a určite aj všetkých rodín s deťmi, za najkrajší darček minulého roka. V priestoroch reštaurácie Caravella p. Štofík slávnostne otvoril detský kútik. Dovolím si tvrdiť, že jeden z najkrajších a najväčších na Slovensku. Jednou z aktivít materských centier je vyhľadávať zariadenia priateľské k deťom, ktoré musia spĺňať určité podmienky v rôznych kategóriách, napr. bezbariérový prístup, možnosť odloženia kočíkov, detská stolička, menu, detský kútik a pod. pokračovanie….
Chystáte sa vycestovať s deťmi,
navštíviť reštauráciu alebo cukráreň, bez stresov nakúpiť, či zájsť do knižnice? Pripravili sme pre Vás prehľadné mapky s umiestnením zariadení, ktoré získali certifikát Únie materských centier ako zariadenie priateľské k deťom a rodinám. Pohodlne a rýchlo sa z týchto mapiek dostanete aj do diskusného fóra, v ktorom môžete vyjadriť svoj názor a osobnú skúsenosť s oceneným zariadením. Veríme, že naše mapky Vám budú na cestách Slovenskom užitočné..
„Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom“ v Spišskej Novej Vsi
Reštaurácia na KorzeNejeden rodič či starý rodič malého dieťatka naráža v celodennom živote na nezmyselné bariéry, ktoré naša spoločnosť vytvorila. V snahe zmeniť túto skutočnosť a prelomiť exitujúce bariéry sa i Materské centrum Dietka po druhý krát aktívne zapojilo do kampane ÚMC „Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom“. V piatok 15.11. sme ocenili 2 nové spišskonovovestské Zariadenia priateľské rodinám a deťom. Jedným z nich je i Reštaurácia na Korze, v ktorej si slávnostne prevzali certifikát majitelia reštaurácie Vodžákovci a zástupca Hypernovy v Spišskej Novej Vsi. Odovzdávania certifikátov sa zúčastnili pozvaní hostia a aktívne členky MC Dietka spolu s detičkami. Vo vzduchu sa niesla atmosféra radosti a detského džavotu. Niet divu, veď majitelia Reštaurácie na Korze pre všetkých zúčastnených a najmä pre deti pripravili krásne prekvapenie vo forme veľkej torty „klauna“ a sladkého pohostenia. pokračovanie….
Diskusia k oceneným zariadeniam
Milí priatelia,
v rámci našej dlhodobej kampane "Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom" sme aktivovali možnosť vyjadrenia aj Vášho názoru na nami ocenené zariadenia, ktorým sme udelili certifikát priateľskosti k rodinám a deťom.
Napíšte nám Vašu osobnú skúsenosť, tešíme sa na Vaše postrehy.
UMC na jesennom stretnutí hotelierov
O stave kampane „Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom“, prorodinných trendoch a reálnych potrebách cieľovej skupiny rodičov s deťmi, budeme informovať v utorok 23. októbra v Grand hoteli Permon Podbanské členov Zväzu hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky.

Cieľom zväzu je obhajovať spoločné záujmy členských subjektov voči orgánom štátnej správy a iným organizáciám, zvyšovať ich profesionálnu prestíž, ovplyvňovať verejnú mienku a názory riadiacich orgánov cestovného ruchu v štátnej správe a samospráve na slovenské hotelierstvo, gastronómiu a cestovný ruch. Svojimi aktivitami sa zväz usiluje o profesionálnu úroveň podnikania, o rast kvality poskytovaných služieb v hotelierstve a cestovnom ruchu. pokračovanie….
Každá mamička a jej dieťa si zaslúži ohľaduplnejší prístup
Vážený osobný dopravca,
ako občan Martina som nesmierne rád, že mám možnosť cestovať už novými prostriedkami hromadnej dopravy, ktoré sú prispôsobené na to, aby umožňovali nekomplikovaný nástup a výstup aj pre hendikepovaných občanov, či mamičky s kočíkmi. Mnohí z nás, vrátane mňa sa tomu určite potešili. Žiaľ čo z toho, keď autobus je síce tomu prispôsobený, ale vodiči ani nemajú snahu sa týmto skutočnostiam prispôsobiť.
O čo ide? Prosil by som a zároveň vás vyzývam vyškoliť vašich vodičov (šoférov) tak, aby v prípade, že na zastávke vidia detský kočík alebo majú detský kočík vo vozidle, ktorý mieni vystúpiť, sa naučili pristavovať vozidlo čo najbližšie ku chodníku, aby mamičky s kočíkom či zdravotne postihnutí občania mali jednoduchšie nastupovanie, či vystupovanie z vozidla (čím sa zároveň urýchli tento proces). pokračovanie….
Zákaz vstupu s kočíkom
Dobrý deň,
zaujala ma Vaša kampaň, aj keď som len oteckom, a začal som sa trochu viac zaujímať o problematiku návštevy rôznych zariadení s detskými kočíkmi. Prečo? Som (hrdým) oteckom 14 mesačnej dcérky a obľubujem prechádzky pešo (kočíkom), nakoľko žijem dosť uponáhľaný život ako všetci a prechádzky ma prinútia zastaviť sa. A až ako "vodič" detského kočíku som zistil ako je naša spoločnosť neuspôsobená pre chôdzu s kočíkom. Aj keď ideme niekam autom berieme si kočík so sebou. Stále je pohodlnejšie, keď dcérka spí v kočíku ako na ramene (i keď ma to veľmi teší). Je pravdou že som na zmenu tejto situácie nevyvíjal mnoho aktivít, myslel som si, že to za nás vybaví legislatíva, ktorá rieši debarierizáciu pre invalidov, a že sa proste zveziem. To že som mal problém v ambulanciách, kde mi sestričky na rovinu povedali "nechajte svoj kočík na chodbe", že niektoré naše ambulancie (určené pre detského pacienta) nepočítajú s možnosťou uloženia kočíku (vieme v akom stave je zdravotníctvo a odštátnení lekári sa za prenájom priestorov platia, tak prečo by mali platiť za "hluchý" priestor pre kočík.)akceptoval som to s rozčarovaním. pokračovanie….
Nová kategória oceňovania
Milí návštevníci našej projektovej stránky,
s radosťou Vám oznamujeme, že sme zaviedli novú kategóriu, v ktorej oceňujeme úrady, knižnice, športoviská, lekárov, lekárne a ďalšie zariadenia, ktoré chtiac alebo aj nechtiac navštevujete so svojimi ratolesťami. K doterajším štyrom kategóriám tak pribudla ďalšia, pod jednoduchým názvom „iné zariadenia“. pokračovanie….
Seminár Hotel Gourmet Fórum a priateľské zariadenia
Minulý týždeň sa v hoteli Kamila stretlo cca 70 ľudí z hotelierstva a gastronómie (majitelia i prevádzkovatelia hotelov, penziónov a reštaurácií, predstavitelia hotelových akadémií i Ekonomickej univerzity – cestovný ruch, ako aj novinári zaoberajúci sa touto problematikou).
Tretí ročník podujatia bol venovaný aktuálnym témam a trendom (dizajnovanie hotelov, vstup do veľkých hotelových sietí, marketing...).
Nesmierne ma teší, že na tomto podujatí mohla Únia materských centier prezentovať svoj unikátny projekt „Vstúpte s dieťaťom“ a poukázať na problémy, ktoré musia mamičky riešiť ak chcú ísť aj so svojimi ratolesťami do reštaurácie, či absolvovať rodinnú dovolenku v niektorom zo Slovenských hotelov. pokračovanie….
Rodinné dovolenky
Rodinné dovolenky Milí priatelia,
čo vás napadne pri téme: rodinná dovolenka?
Pomôžem vám:
Slnko, leto, školské prázdniny, dlhé večery, more, prechádzky naboso po pláži, chladené drinky, posedenia s priateľmi, bezstarostne šantiace detváky, zmrzlina, opekačky, trampské potulky, vôňa sena a rozkvitnutej lúky, radostný smiech a šťastie v očiach vašich blízkych…
…alebo „dovolenka na slovenský spôsob“: behanie v montérkach s fúrikom a lopatou okolo domu alebo chalupy, zaváranie v rozohriatej kuchyni, zušľachťovanie záhrady, bazén na dvore, starí rodičia „v akcii“, hyperaktívne a unudené deti posedávajúce pred domom…
… potulky hlučnými uličkami veľkomiest alebo naopak ľudoprázdnym- slnkom zaliatym mestom, vysedávanie v kaviarničkách, preplnené kúpaliská…
pokračovanie….
Ospravedlnenie mamičkám
Som majiteľkou predajne textilu a obuvi nad drogériou Demro. Po prečítaní príspevku pani Lovasovej, ktorú údajne nepustili do našej predajne s kočíkom mi nedá na toto reagovať. Samozrejme má táto pani pravdu, je to nemilé a jej rozhorčenie je oprávnené.Kedy sa teda tento nápis "vstup s kočíkmi zakazaný" ocitol na vchodových dverách? Bolo to po jednom "nakupovaní" nemenovanej mamičky rovno do kočíka, ktorá zakryla tovar perinkou a odmietla ho zaplatiť. Na jej nehorázny krik začalo dieťa plakať a vôbec sme nedokázali primerane situaciu riešiť. pokračovanie….

Kam s deťmi v lete – prezentujte sa!
V rámci kampane Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom ponúkame príležitosť hotelom, penziónom, cukrárňam a iným zariadeniam možnosť dať o sebe vedieť a ponúknuť svoje služby a programy pre rodiny s deťmi.
Napíšte nám, ako ste vo Vašom zariadení pripravení na deti, čo ponúkate pre rodiny s deťmi, aby sa vo Vašom zariadení cítili príjemne a spokojne.
Ak naviac spĺňate kritériá pre udelenie ocenenia a špeciálnej nálepky Zariadenie priateľské k deťom a rodinám – bezbariérový vstup, ústretovosť personálu, nefajčiarska zóna, detská stolička/y (podľa veľkosti zariadenia), detské menu, možnosť ohrevu detskej stravy, detská postieľka, detský kútik (interiér), detské ihrisko (exteriér), výrazné detské alebo rodinné zľavy, možnosť uskladnenia vlastného detského kočíka na izbe alebo inom chránenom priestore, môžte sa stať ďalším z ocenených zariadení.

Iniciatíva kampane

"Vstúpte s dieťaťom"Certifikované zariadenia

Fotografie


  Partneri


KONTAKT

vstuptesdietatom@materskecentra.sk


Posledná aktualizácia stránky: 6. 6. 2007 o 21:15.
Copyright © 2006