Všetko o materských centrách

 Zoznam materských centier

Členská zóna
:: Vstúpte

Overujem prihlásenie...


Dve percentá z dane na Pravda.sk


Materské centrá »» Podporte nás
Pomôžte iným
19. 11. 2008 08:44

Vážení Ľudia,
matka na materskej s 3 deťmi (6 r, 2,5 r a 8 mesiacov) a s príjmom 8.100,- (rodičovský príspevok, prídavky na 3 deti a výživné na 1 dieťa, ostatné výživné zatiaľ neurčené) , hľadá na území mesta Banská Bystrica od decembra dlhodobý podnájom vo výške 4.5000 – 5.000 Sk (aj jednoizbový byt, najlepšie so základným vybavením) – aspoň 1 rok. V súčasnosti jej konči zmluva v Zariadení pre osamelých rodičov a doteraz nenašla miesto pre svoju rodinu v žiadnom sociálnom zariadení na území Slovenska (kapacity zariadení sú buď obsadené, alebo zabezpečujú pomoc matkám utekajúcim pred násilníkom). Vzhľadom k nízkemu veku všetkých 3 detí, kuratela nedoporučuje využívať Zariadenie núdzového bývania, ktoré má mesto BB k dispozícii.

Hľadáme ľudí, ktorí by mohli aj pomôcť matke dobrou radou a pri výchove detí a mohli by prípadne aj byť tútorom matke tak, aby deti mohli vyrastať s matkou a neboli ohrozené inštitucionalizáciou. Mamina je v dlhodobej odbornej starostlivosti nasej organizácie – detstvo všetkých troch deti považujeme za vysoko ohrozené. Odbornú pomoc a vedenie pre tútorov odborné služby pre matku sme schopní zabezpečiť.

Situácia je veľmi akútna.
S úctou

Mgr.Dana Žilinčíková
poradenstvo, vzdelávanie, supervízia
Návrat, občianske združenie :Centrum pomoci rodine BAZALKA
Dolná 9
Banská Bystrica
www.navrat.sk
GSM: 0905 558 193

  :: Debatný klub
  :: Poradňa

  :: Webmail

 AKTUÁLNE PROJEKTY

  Partneri

SLSP_cyan145.jpg, 20kB  SpolupracujemePosledná aktualizácia stránky: 27. 10. 2009 o 11:28.
Copyright © 2006-2009 Únia materských centier. Všetky práva vyhradené.
Obsah článkov je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupnenie tohoto obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu zakázané.