Všetko o materských centrách

 Zoznam materských centier

Členská zóna
:: Vstúpte

Overujem prihlásenie...


Dve percentá z dane na Pravda.sk


Materské centrá »» Napísali sme o sebe
Sadrové obrázky
10. 3. 2011 12:59

MVDr. Viera Kulichová MC Slniečko Vranov nad Topľou

Dospelí aj malé deti s obľubou pracujú s prírodným materiálom. Preto sme sa na žiadosť nových mamičiek rozhodli pripraviť takéto tvorivé dielne a naučiť ich urobiť sadrové obrázky. Lektorka MC Mimka priniesla hotové odliate sadrové rámčeky a krabicu plnú krásnych servítok. Hneď sa porozoberali a začalo sa tvoriť.
Keďže sme v piatok mali posledný deň jarných prázdnin, nečakane sa k mamičkám pridali aj piati školáci a štyria škôlkari a dielne určené mamičkám sa zmenili na spoločné. Veľmi nás tým prekvapili. Po prvé preto, že sa mohli radšej vyšantiť, ale najmä kvôli záujmu o zmysluplnú činnosť. Každý si vybral farbu, nariedili sa a šup do maľovania. Natieralo sa , sušilo pomocou sušiča, medzitým sa k farbe rámika vyberali servítky. Mamičky si zvolili motívy plné kvetov, deti rozprávkové postavičky. Samozrejme dievčatá víly a chlapci autíčka a vláčiky. Servítky sa pretreli krakovacím lakom a znovu sa sušilo. Radosť z vlastnoručne vyrobeného dielka bola veľká. Mamička Danka si svoje slnečnice v žltých rámoch zavesí v novom dome a detičky do izbičiek. Čo povedať na záver. Trma- vrma v herni, plietli sme sa jeden druhému pod nohy, stúpalo sa všade tam, kde netreba, štetce, hubky sa mihali pred očami, ale výsledok stojí za to.

  :: Debatný klub
  :: Poradňa

  :: Webmail

 AKTUÁLNE PROJEKTY

  Partneri

SLSP_cyan145.jpg, 20kB  SpolupracujemePosledná aktualizácia stránky: 11. 3. 2011 o 08:58.
Copyright © 2006-2009 Únia materských centier. Všetky práva vyhradené.
Obsah článkov je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupnenie tohoto obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu zakázané.