Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Míľa v zahraničí
Podľa vzoru slovenskej Únie materských centier začali od roku 2006 organizovať podujatie Míľa pre mamu aj materské centrá v zahraničí.

Rok 2006 - Guinnessov svetový rekord v počte osôb tlačiacich kočík na trase 1 míle
Rodičia prekonávali rekord okrem Bratislavy už aj v Humennom a v Banskej Bystrici .
Po prvý krát sa do akcie zapojili aj materské centrá  v Holandsku, Nemecku, Švajčiarsku, Taliansku, Rakúsku, Čechách a Bosne.

Posledný pokus o prekonanie Guinnessovho rekordu prešlo spolu na celom svete 1.150 ľudí.
Mamy z krajín v Afrike sa však nemohli zapojiť. Kočík je tam luxusom.

Vlastný rekord už nemalo zmysel prekonávať  a aj prísne Guinnesove pravidla rozhodli o tom, že Únia materských centier podujatie premenovala na „Míľu pre mamu“.
 
Rok 2007 - podujatie PREMENOVANÉ na Míľa pre mamu
„Míľa pre mamu“ sa konala až v 23 mestách a obciach na Slovensku. Zapojili sa aj aj Česká republika, Jamajka, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rusko a Uganda. Únia materských centier na akcii komunikovala snahu presadiť do zákonníka práce rodičovskú novelu umožňujúcu zosúladiť prácu a rodinu.

Rok 2008 - Míľa pre mamu
Podujatie „Míľa pre mamu“ bolo na 29 miestach  na Slovensku. Únia materských centier na akcii predstavila prvú slovenskú sociologickú  Dopadovú štúdiu vplyvu materských centier na matku a dieťa. Zapojené boli aj Jamajka, Kamerun, Rusko a Uganda.

Rok 2009 - Míľa pre mamu

O Míli v Argentíne ("Centro de Madres y Familias"; http://www.centro-madres-aires.org/geschichte_sp.html) hovorí koordinátorka Renate Stein: „Míľu pre mamu budeme kráčať 24. mája. Požiadali sme o spoluprácu viacero organizácií a prizvali aj politikov. Naším sloganom je: „Chceme zdravú vodu a vzdelanie pre naše deti“ – situácia u nás je skutočne neopísateľná!

V Rusku (Rodinné centrum „Tri generácie“) budú kráčať Míľu na dvoch miestach: v Pušine a Voroneži, 10. mája.

Ako napísala As Ann – Marie Lynch z Jamaiky, Míľu už kráčali 8.marca 2009 pod sloganom: „Stop násiliu na ženách a deťoch!“. „Dôvodom, že sme vyšli do ulíc, je nezmyslené vraždenie našich detí. Toto podujatie je súčasťou našej dlhodobej kampane „Preč zbrane z ulíc!“ – toľko nevinných detí zomiera kvôli zbraniam – musíme to zastaviť, skôr než zastavia ony nás“.

V U.S.A. (National Association of Mothers Centers, www.MothersCenter.org) Míľa prebehne tak, ako hovorí Lori Rappa – Rodriguez: „budeme mať jedno „národné“ podujatie tu na Long Islande a tiež povzbudiť naše centrá v krajine, aby si zorganizovali podobné podujatie vo vlastných komunitách. Naše bude v sobotu, 9.mája v spolupráci s partnerskými organizáciami “The Sounds of Silence Foundation” a the Post Partum Resource Center, New York, s ktorými spolupracujeme na projekte diskusných skupín žien po pôrode v MC pod názvom „Starostlivé kolieska“. Okolo míľovej trasy budeme mať plagátiky s informáciami o materstve v USA a našej advokačnej práci. Náš slogan je: „Vážite si deti? …Starajte sa o mamy“. Verím, že v mnohých našich centrách to prebehne podobne – radi sa podelíme so zážitkami a fotkami“.


Rok 2010 - Míľa pre mamu

V rámci medzinárodnej siete materských centier mine sa do podujatia March Mile for Mothers zapojili aj materské centrá v USA, Argentíne, Rusku, Českej republike, Nemecku, Holandsku, Maďarsku a Bulharsku.

„V New Yorku prešli deti Míľu pre mamu v topánkach svojich mamičiek“.

-
 

Partner UMC

MPSVRGeneralliGranty EHP a NórskaAxxesErasmus  Úrad vládyBratislavský samosprávny kraj

Partner projektu MPM

Kik_partnerZlatíčkoGlenmarkFax Copy

Mediálny partner MPM

LASER MEDIAS detmi.comEurópske novinyRTVSFit štýl

Partner MPM v BA

Polus City CenterEkopodnikWuestenrotZľavomatPolus City CenterOrganic BabyHapeMiracleBratislava - Nové MestoMagistrát Hl.mesta BratislavyBKISBudamarActive KIDSBratislava_Nove Mesto