Filter zariadení
Zoznam certifikovaných zariadení priateľských
k deťom


Typ zariadenia

Kraj

Hodnotenie zariadenia
 

Ihrisko pre štuplíkov

Dlháčikov sen: Ihrisko pre štuplíkov

Rodinné centrum Dlháčik je aktívna organizácia v Bratislave, kde sa stále niečo deje. Máme tu úžasný tím maminiek a tatinov, ktorí neustále niečo vymýšľajú, či zlepšujú. A tak po malých krôčikoch meníme komunitu na veľkú rodinu a plníme si naše sny.

Jedným z takýchto snov bolo aj ihrisko. Nie naše, dlháčikovské, ale také verejné. Ihrisko, kde by sa v pokoji a s radosťou mohli zahrať aj tie najmenšie deti do 6 rokov. A kde by si rodičia mohli posedieť a porozprávať sa. Možno to znie banálne, ale je fakt, že takýto typ ihriska na našom sídlisku chýbal. Väčšina z nich je preplnená, miešajú sa tu batoľatá so školákmi, malé hojdačky s veľkými toboganmi a k tomu skoro žiadne z nich nie je oplotené.

Povedali sme si teda, že pre to niečo urobíme. Proste vyjdeme von z Dlháčika a skúsime pre okolité rodiny urobiť ešte niečo navyše. Našli sme si teda opustený priestor, ktorý kedysi býval malým ihriskom a za podpory Mestskej časti Karlova Ves sme sa pustili do plánovania. Stále sme však nemali dostatok financií na zrealizovanie našich predstáv. Obrátili sme sa na Bratislavský samosprávny kraj so žiadosťou o podporu tohto projektu a boli sme veľmi šťastní, keď nám dotáciu schválili. Vedeli sme, že už do toho ideme naplno!

A tak sa naše plány začali pretvárať na skutočnosť. Samozrejme, nešlo to samo od seba. Za každým kúskom zeme, za každým hracím prvkom, je veľa odpracovaných dobrovoľníckych hodín, veľa námahy a potu. Je však úžasné koľko rodín sa do tejto revitalizácie zapojilo. Pomáhali mamy, tatovia, dedkovia, babky, ba aj deti. Niekedy sme pomoc dostali naozaj nečakane – išla okolo mamina s dieťatkom a zastavila sa, že nám pomôže nalakovať dosky, alebo tatino vybehol z brány susedného domu, že ma chvíľku čas a môže niečo urobiť.

Jedného septembrového dňa, po dvoch mesiacoch pracovných sobôt a večerov, sa náš sen stal skutočnosťou. Máme na sídlisku krásne nové Ihrisko pre štuplíkov. Vzniklo s láskou a z čistého entuziazmu. Je oplotené, aby štuplíci neutekali, má krásne farebné hojdačky, úžasný drevený domček, masážny chodník, vodnú a zvukovú stenu, pieskovisko s dreveným obložením, piknikové pníčky, kvetové záhradky a hlavného strážcu – pneumatikového Mimoňa.

Sme hrdí na to, že sa začalo veľmi rýchlo plniť detským džavotom. Chceme sa preto zo srdca poďakovať všetkým, čo prispeli k jeho výstavbe, Bratislavskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu a MÚ Karlova Ves za všetko pomoc a podporu. Veríme, že toto ihrisko bude ešte dlho prinášať radosť všetkým štuplíkom na našom sídlisku.

 

 

 

Galéria:

--
 
 

 

Partner UMC

AxxesGeneralliGranty EHP a NórskaMPSVRErasmus  Úrad vládyBratislavský samosprávny kraj

Partner projektu MPM

Kik_partnerFax CopyGlenmarkZlatíčko

Mediálny partner MPM

Fit štýlS detmi.comRTVSLASER MEDIAEurópske novinyMama a ja

Partner MPM v BA

MiraclePolus City CenterActive KIDSOrganic BabyZľavomatBubchenBudamarBKISBratislava_Nove MestoEkopodnikHape